Motorkáři.cz - Server pro motorkáře Motorkáři.cz - Server pro motorkářebikes.cz - moto server No.1
Dragons - internetový server pro každého motorkáře

Moto-mánie :-)

MOTO KOUTEK

Protože jsem zažranej do motorek ( má to dvě kola a motor někde uprostřed), tak je musím prostřednictvým této stránky malilinko vyzdvihnout. Samozřejmě nebudu vyzvedávat motorky, který jsem neměl pod sebou. Vlastně možná budu, protože teď mám v hlavě jednu na kterou bych rád ušetřil.

A teď bude možno nahlídnout na moje strojovny.

Aby ste nečuměli jenom na nějaký obrázky, tak sem musim taky něco naprskat. Mimochodem pravě jste se koukali na SUZUKI DR 125, r.v. 1991. Je to jednoválec čtyrtakt s výkonem 9kW (12k) při 9600 1/min. Hmotnost 119 kg, a výška sedla 86 cm, nabízí jezdci nespočet vyblbnutí v terénu. A abych zase pořád jenom nekecal, tak sem šoupnu další foto. Pro změnu je zde zachycen i sám velký Mařák, majitel stroje .

Samozřejmě, že nesmí chybět
ani pár estických fotografií.

 

Motorka, kterou jsem měl před Suzukou byla Jawa 350 r.v.1958. Dvouválec dvotakt s výkonem okolo 16 koní a váhou 168 kg dokázal rozjet stroj na neuvěřitelných 110 km/h. Ale potom onen 168 kilogramový !!! stroj zastavit byl úkol hoden mistrů.

Tatadadááááááá!!! ( famfára, kdyby ste to náhodou nepoznali). A konečně motocykl, na kterém jsem se učil a naučil jezdit.

Jak ste už určitě poznali, je to stroj domácí výroby. Sestavil ho můj táta (na něj je zde i jeden odkaz ). Motor je Pařez s hlavou od Pionýra 21, kola vlastní výroby, zadní z vysokozdvyžnýho vozíku a pneu flexou prořezávané. Výfuky originál tátova práce, zadní brzda z DKW 250 (s vynikajícím brzdným účinkem), nádrž Stadion a sedlo ručně šité. Musím říct je táta je fakt šikovnej. Rám je samozřejmě upravenej taky.

 

A tady je koněčně můj nejčerstvější mazel (samozřejmě je v pořadí až druhej za Lenkou), ale i tak je to velice dobrá pozice. Je to SUZUKI DR 600 R, jednoválec čtyrtakt s výkonem 43 koní při 6750 1/min a krouťákem 57 Nm při 5000 1/min, ale s laďákem co na tom je, je výkon vyšší. Sedlo se nachází standartně za řídítky a nádrží, ale ve výšce 93cm (pro menší osoby, doporučuji nosit s sebou žebřík). Váha 193 kg už napovídá, že to nebude žádnej krosovej expert, ale mírný terénky zvládne s přehledem. Samolitr, že záleží na jezdci. No fotečky jsou tady:

 

   
         
       
    A to je důkaz, že sedlo je necelý jeden metr nad zemí.    

To není vše, pokračujeme na DALŠÍ STRÁNCE

Suzuki DR